Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
Pārdodu macforums.lv - Ir interese? Raksti
MacForums
Online : 81.iTunes Store un App Store.

1.1. Vai es varu tikt pie konta iTunes ASV veikalā?

Jā, vari. Apple instrukcija ir te. Latvijas kredītkarti izmantot nevarēs, būs jāiegādājas dāvanu kartes. To var izdarīt E-bay un citur.


2.Lokalizācija jeb latviskošana.

2.1.Vai Mac "runā" latviski?

Jā. Ja veikalā pārdevējs tev to nepaspēja pateikt vai Mac iegādājies kaut kā savādāk, tad zini, ka datorā ar Mac OS X var lasīt un rakstīt latviski. "Sistēmas" valoda gan pagaidām nav pieejama latviski, bet dažām programmām (Firefox, Google Chrome) ir arī latviskais interfeiss. Ja gribi to izmantot, tad ej uz System Preferences->Language & Text->Language, pievieno sarakstam Latviešu valodu un sarakstā to novieto kā pirmo.

2.2.Man riebjas apostrofs. Vai ir iespējams latviešu burtus dabūt ar citu taustiņu?

• Mac datoros latviešu rakstu zīmes kopš neatminamiem laikiem ir iegūstamas, pieturot Option (Alt) taustiņu.

• vai arī novelc Ukelele un būvē kādu izkārtojumu vēlies.

2.3.Vai Mac ir pareizrakstības pārbaude?

Apple nav iek"āvusi latviešu valodu OS X pareizrakstības rīkos, bet tu to vari pievienot pats. Dodies uz šejieni un seko instrukcijām. Neaizmirsti pateikt paldies Kroko!

2.4.Kāpēc Microsoft Office nestrādā latviešu valodas pareizrakstības pārbaude?

Microsoft Office pareizrakstības pārbaudei izmanto savus, nevis OS X rīkus. Latviešu valodas Microsoft rīkiem vēl nav, arī pašlaik pēdējai Office for Mac 2011 versijai.


3.Remonts

3.1.Mans Apple draugs ir salūzis. Kur meklēt palīdzību?

Tas sarkaniem burtiem ir rakstīts pirmās lapas augšpusē: http://macforums.lv


4.iPhone

4.1.iPhone lietotājs nevarēja no manis (Nokia) saņemt vizītkarti.

Vizītkaršu parsūtīšana starp Nokia un iPhone nav iespējama. Sūti telefona numuru

ar “parastu” īsziņu vai MMS.


5.Mac ķibeles

5.1.Manam ābolītim ir pazudusi skaņa: Tad, kad ieliek austiņas, tad skan, bet, kad izņem ārā tad skaņas ikoniņa paliek pelēka un vairs nav aktīva un protams arī nekas neskan.

MacBook / Pro audio izejai ir 3-kārša funkcija - pieslēdzot parasto 3.5mm spraudni, tā atslēdz iebūvētos ska"ruņus, palaiž skaņu uz līnijas izeju (austiņām/tumbām), vai arī, iespraužot optisko kabeli, dod laukā audio ciparu izeju. Līdz ar to tur var būt mehānisks slēdzis, kas pārslēdz iekšējo/ārējo skaņu. Tavā gadījumā tas acīm redzot ieķērās līnijas izejas stāvoklī. Ja ielūkosies audio ligzdā, tad nevarēsi nepamanīt sarkanu gaismu. Savu problēmu vari atrisināt, vairākkārtīgi iespraužot/ izņemot audio spraudni, līdz sarkanā gaisma izdziest.

5.2.Kā lai dabū laukā disku, ja spiežot eject nereaģē?? Pārstartēju datoru, bet tāpat nekas nemainās.

Nospied Eject pogu un paturi ~3 sekundes. Ja nelīdz, tad restartē datoru un turi nospiestu peles pogu, vai arī Eject pogu uz klaviatūras.


5.3.Vai ir kāda iespēja izmantot ārējo cieto disku gan ar win gan ar mac?

Izmanto FAT32 formāta failu sistēmu. Lieliski strādā gan uz Mac, gan Windows, bet diskā nevarēs kopēt failus, lielākus par 4 Gb (FAT32 ierobežojums). VAI izmanto NTFS formāta failu sistēmu. Lai varētu rakstīt failus NTFS failus sistēmā, Mac dators īpaši jāsagatavo. Nepretendējot uz izsmeļošu tēmas apskati, eksistē vismaz trīs iespējamie varianti:

• izmanto bezmaksas programmatūru: http://www.tuxera.com/community/ntfs-3g-download/

• maksas programmatūru - Tuxera NTFS, Paragon NTFS

• Apple iebūvēto programmatūru (Apple neiesaka un neatbalsta, bet strādā!)

VAI izmanto Mac HFS+ formāta failu sistēmu. MediafourTM MacDriveTM for Windows ļauj izmantot Mac formāta failu sistēmu uz Windows datora.

5.4.Kāpēc es nevaru neko ierakstīt ārējā cietajā diskā?

Visticamāk, uz diska ir NTFS formāta failu sistēma. Ja disku plāno izmantot arī darbam ar Windows datoriem, sk. punktu 5.3, ja nē, vispirms saglabā datus citur, pēc tam izveido uz diska Apple dzimto HFS+ failu sistēmu ar Disk Utility.app. Pārveidojot visi esošie dati tiks nodzēsti!

5.5.Vai es varu nomainīt savam MacBook cieto disku uz citu? Vai es varu to darīt pats?

Ja esi pazīstams ar skrūvgriezi un priekšstatu par datora uzbūvi, tad *eries klāt. Bet vispirms noskaties kādu no pamācībām.

5.5.1.Vai es pazaudēšu ražotāja garantiju?

Nē.

6.Itunes

6.1.Ielādējot mūziku ar krieviskiem nosaukumiem iTunēs, dažu albumu nosaukumus iTunes saprot un korekti atspoguļo, bet citus ne un rāda ķeburus. Kāpēc tā un kas būtu jāpamaina?

Nemēģinot izklāstīt, kas ir kodējumi un birkas, problēma ir skaņas failu birku kodējumā :) iTunes saprot un rāda tikai Unikoda jeb UTF-8 kodējumu. Ir dažādi rīki kodējuma maiņai, viens no bezmaksas rīkiem ir šeit: http://unicoderewriter.sourceforge.net/

6.2.Video konvertēšana

Biju uztaisījis tā, ka varēja konvertēt filmas un likt iekšā iPhone un skatīties uz nebēdu, bet tagad, vairs neatceros kā to darīt! Atvilkto filmu vajag nokonvertēt ar HandBrake un mest iekšā iTunes. Var izmantot arī iSquint vai VideoMonkey vai... you name it.

6.3.Kā dabūt [atpaka*] mūziku no iPhone datorā?

Tev vajadzīgs Senuti: http://macforums.lv/zoom-disc.php?mainid=639&tabula=faili


pēdējie labojumi 05.04.2011

Lietotāji (1637)

Ielogojies (aizmirsi paroli?)
Niks:
Parole:
(Jauns lietotājs?


Nepērc zagtu !
Atjaunots 2018.gada 4.janvārī

 apskati sarakstu →  
Realizācija Tup un Turies